Terenowe Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Zielonych - Informacja

UWAGA !

Aktualna lista lokalizacjo Terenowych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Zielonych znajduje się tutaj:

www.edu.czpk.czest.pl

Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. zaprasza mieszkańców Częstochowy do nieodpłatnego korzystania z kontenerów na odpady – zielone. Do odpadów zielonych zaliczyć należy większość odpadów, które powstają w Państwa ogrodach przydomowych lub też terenach należących do wspólnot mieszkaniowych oraz spółdzielni mieszkaniowych. Są to między innymi:

• ścięta trawa;
  • kwiaty;
  • łodygi i inne części roślin;
  • liście;
  • drobne gałęzie;

Aktualny wykaz Terenowych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Zielonych załączamy poniżej ale można go także znaleźć na naszych stronach internetowych:
www.edu.czpk.czest.pl

29. Ul. Kościelna brama Szkoły Pożarniczej;
30. Ul. Weteranów / Kawodrzańska;

Śródmieście:
31. Z powodu braku lokalizacji w dzielnicy Śródmieści kontener dla tego obszaru znajdować się będzie w lokalizacji - Ul. Kaczorowska / Kopcowa

Trzech Wieszczów:
32. Ul. Goszczyńskiego / Pułaskiego;

Tysiąclecie:
33. Ul. Szajnowicza Iwanowa / Westerplatte;
34. Ul. Szajnowicza Iwanowa / Westerplatte;
35. Ul. Wały Dwernickiego obok stacji wodociągów;
36. Ul. Wały Dwernickiego obok stacji wodociągów;
37. ROD ul Rolnicza 47;

Wrzosowiak:
38. Ul. Jesienna / Rydza Śmigłego;
39. Ul. 11 Listopada obok ogródków działkowych Hutnik;
40. Ul. Cedrowa obok ogródków działkowych Hutnik;

Wyczerpy:
41. Ul. Białoszewskiego przy stacji wodociągów;

Zawodzie:
42. Ul. Podwale / Szpakowa;
43. Ul. Żeromskiego obok rur ciepłowniczych po lewej stronie;
44. Ul. Bratnia koło ROD;
45. Ul. Złota / Legionów;

Odpady zielone należy bezwzględnie wrzucać do kontenera. Odpady pozostawione obok kontenerów z czasem tworzą dzikie wysypiska i uniemożliwiają prawidłową eksploatacje TPSZOZ.
Mieszkańcy Częstochowy mogą także dostarczyć nieodpłatnie odpady zielone selektywnie zebrane do Stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego na terenie CzPK Sp. z o.o. w Sobuczynie, ul. Konwaliowa 1.
Zapraszamy mieszkańców miasta Częstochowy do korzystania ze Stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych - SPSZOK, zlokalizowanego na terenie Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Sobuczynie przy ul. Konwaliowej 1,
42-263 Wrzosowa.
SPSZOK to kompleksowo wyposażony obiekt przystosowany do zbierania i czasowego magazynowania odpadów komunalnych, a mianowicie niebezpiecznych, poremontowych oraz wielkogabarytowych, dostarczanych przez mieszkańców Miasta Częstochowy.
Każdy mieszkaniec Miasta Częstochowy może indywidualnie, nieodpłatnie przywieźć do punktu selektywnie zebrane odpady komunalne takie jak:

• odpady remontowe:
  • gruz betonowy, gruz ceglany, usunięte tynki, odpady ceramiczne np. zdemontowane płytki ceramiczne, porcelanowe i ceramiczne elementy wyposażenia,
  • drewno (nie zwierające papy) ,
  • szkło np. okienne, szkło ze szklarni, szkło zbrojone,
  • metale,
  • szkło (butelki po napojach, słoiki bez nakrętek, szklane opakowania po kosmetykach). Szkło powinno być posegregowane na szkło kolorowe i białe:
  • odpady zielone:
  • liście, trawy, słoma, gałęzie,
  • odpady wielkogabarytowe (meble, wykładziny, dywany, ramy okienne drewniane i plastikowe, drewno opakowaniowe typu palety, skrzynki),
  • tworzywa sztuczne:
  • odpady opakowaniowe selektywnie zbierane typu butelki PET, wiaderka plastikowe, doniczki, opakowania wielomateriałowe jak kartony po napojach,
  • zużyte opony (z samochodów osobowych i dostawczych o ładowności do 3,5 Mg, opony pochodzące np.: z taczek, rowerów, motocykli),
  • szyby samochodowe,
  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny:
  • lodówki, telewizory, monitory, sprzęt RTV i AGD,
  • odpady niebezpieczne:
  • przeterminowane lekarstwa,
  • środki ochrony roślin,
  • kwasy,
  • rozpuszczalniki,
  • farby, tusze, opakowania po farbach, lakierach,
  • baterie i akumulatory,
  • świetlówki,
  • folie typu worki, reklamówki,
  • makulatura (gazety, książki, ulotki i broszury reklamowe, zeszyty, prospekty, opakowania kartonowe i tekturowe).

Wszystkie odpady powinny być posegregowane i wrzucone do odpowiedniego kontenera bądź pojemnika.