Zmiany w sposobie wnoszenia opłat przez właścicieli lokali posiadających odrębną własność

Szanowni Państwo,

w związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. uprzejmie informuje, iż od lutego 2015 r. w imieniu właścicieli nieruchomości posiadających odrębną własność lokali a zarządzanych przez spółdzielnię deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będą składały spółdzielnie mieszkaniowe.

Prosimy zatem, w przypadku gdy nieruchomość jest zarządzana przez spółdzielnię o przekazywanie danych niezbędnych do ustalenia wysokości opłaty tj. ilości osób zamieszkałych na nieruchomości bezpośrednio do spółdzielni mieszkaniowej. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiąc luty należy uiścić na konto spółdzielni w ramach opłaty przez nią wskazanej.

W przypadku istnienia nadpłaty właściciel lokalu powinien złożyć do Urzędu Miasta Częstochowy dyspozycję dotyczącą powstałej nadpłaty (kancelaria pok. nr 3, ul. Śląska 11/13).